Kadence WooCommerce Email Designer - en to es_ES translation catalogue (233 entries)

en: A new order was received and marked as processing from %s. Their order is as follows:
es_ES: Has recibido un pedido de %s. El pedido es este:

en: A note has been added about your membership
es_ES: Se ha añadido una nota a tu pedido

en: A note has been added to your order
es_ES: Se ha añadido una nota a tu pedido

en: Add new field
es_ES: Añadir nuevo

en: Additional content
es_ES: Tarifas adicionales

en: Address Box Background color
es_ES: Color de fondo del cuerpo

en: Address Box Border Color
es_ES: Sobreescribir la dirección

en: Address Box Border Style
es_ES: Sobreescribir la dirección

en: Address Box Border Width
es_ES: Sobreescribir la dirección

en: Address Box Padding
es_ES: Dirección, línea 2

en: Address Box Text Align
es_ES: Dirección, línea 2

en: Addresses
es_ES: Direcciones

en: An order has been created for you on {site_title}. {invoice_pay_link}
es_ES: Se ha creado un pedido para ti el %1$s. %2$s

en: Are you sure you want to reset all changes made to your WooCommerce emails?
es_ES: ¿Estás seguro de que quieres revocar el acceso a esta descarga?

en: Are you sure you want to send an email?
es_ES: ¿Estás seguro que deseas eliminar este archivo de plantilla?

en: Automatic payment failed for order {order_number}
es_ES: Recibo del pedido {order_number}

en: Available placeholders
es_ES: Marcadores de posición disponibles: %s

en: Background color
es_ES: Color de fondo

en: Below Heading
es_ES: Encabezado del correo electrónico

en: Billing Address
es_ES: Dirección de facturación

en: Billing address
es_ES: Dirección de facturación

en: Body Full Refund Text
es_ES: Motivo del reembolso completo

en: Body Partial Refund Text
es_ES: Motivo del reembolso parcial

en: Body Text
es_ES: Color del texto del cuerpo

en: Border Bottom Width
es_ES: Reservado

en: Border Color
es_ES: Color del texto del cuerpo

en: Border Left Width
es_ES: Reservado

en: Border Right Width
es_ES: Reservado

en: Border Style
es_ES: Fecha del pedido

en: Border Top Width
es_ES: Reservado

en: Border Width
es_ES: Reservado

en: Border color
es_ES: Color del texto del cuerpo

en: Border radius
es_ES: Estado del pedido

en: Button Align
es_ES: Texto del botón

en: Button Background Color
es_ES: Color de fondo

en: Button Border Color
es_ES: Color del texto del cuerpo

en: Button Border Width
es_ES: Reservado

en: Button Font Family
es_ES: Error al cargar

en: Button Font Size
es_ES: Texto del botón

en: Button Font Weight
es_ES: Texto del botón

en: Button Styles
es_ES: Ventas del cliente

en: Button Text Color
es_ES: Color del texto del cuerpo

en: Cancelled order
es_ES: Pedido cancelado

en: Capitalize
es_ES: Capiz

en: Center
es_ES: Canterbury

en: Choose a Bundled Icon
es_ES: Elige una acción…

en: Click here to reset your password
es_ES: Haz clic aquí para restablecer tu contraseña

en: Commission
es_ES: Permisos

en: Container
es_ES: Continuar

en: Container Background color
es_ES: Color de fondo

en: Container Botom Padding
es_ES: Seguir comprando

en: Container Top Padding
es_ES: Seguir comprando

en: Content
es_ES: Tipo de contenido

en: Content Background color
es_ES: Color de fondo

en: Content Container
es_ES: Tipo de contenido

en: Content Headings Style
es_ES: Tipo de contenido

en: Content Inner Max Width
es_ES: Tipo de contenido

en: Content Text Style
es_ES: Tipo de contenido

en: Content Text color
es_ES: Color del texto del cuerpo

en: Content Width
es_ES: Tipo de contenido

en: Custom CSS
es_ES: Personalizado

en: Custom Styles
es_ES: Ventas del cliente

en: Custom Upload Icon
es_ES: Registro de descargas del cliente

en: Customer Details
es_ES: Datos de cliente

en: Customer Name:
es_ES: Cliente:

en: Customer details
es_ES: Datos de cliente

en: Customize WooCommerce Emails
es_ES: Ver los ajustes de WooCommerce

en: Customizer Repeater
es_ES: Cliente creado

en: Dashed
es_ES: Borrado

en: Delete field
es_ES: Eliminar artículo

en: Do not show
es_ES: No permitir

en: Dotted
es_ES: Mayotte

en: Downloads
es_ES: Descargas

en: Email Customizer
es_ES: Cliente

en: Email Designer
es_ES: Encabezado del correo electrónico

en: Email Sent!
es_ES: Tipo de correo electrónico

en: Email Type
es_ES: Tipo de correo electrónico

en: Email Type and Text
es_ES: Tipo de correo electrónico

en: Enable Social Section
es_ES: Activar este aviso por correo electrónico

en: Enter recipients (comma separated) for preview emails
es_ES: Introduce los destinatarios (separados por comas) de este correo electrónico. Por defecto es %s.

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
es_ES: Introduce los destinatarios (separados por comas) de este correo electrónico. Por defecto es %s.

en: Error importing settings! Please try again.
es_ES: Error al procesar el reembolso. Por favor, inténtalo de nuevo.

en: Expires:
es_ES: Caduca

en: Expires: Never
es_ES: Caduca

en: Export
es_ES: Exportar

en: Failed order
es_ES: Pedido fallido

en: Footer
es_ES: Texto de pie de página

en: Footer Background Color
es_ES: Color de fondo

en: Footer Credit Content
es_ES: Texto de pie de página

en: Footer Social Options
es_ES: Otras ubicaciones

en: Footer Style
es_ES: Texto de pie de página

en: Footer text
es_ES: Texto de pie de página

en: For your reference, your order details are shown below.
es_ES: Para tu referencia, los detalles de tu pedido se muestran a continuación.

en: Full refund Heading Text
es_ES: Encabezado del correo electrónico de reembolso completo

en: Full refund subject
es_ES: Motivo del reembolso completo

en: Guest
es_ES: Invitado

en: H2 Color
es_ES: Colorado

en: H2 Font weight
es_ES: Altura

en: H2 Line Height
es_ES: Altura

en: H2 Margin Top
es_ES: San Marino

en: H2 Separator
es_ES: Separador decimal

en: H3 Color
es_ES: Colorado

en: H3 Font weight
es_ES: Altura

en: H3 Line Height
es_ES: Altura

en: H3 Settings
es_ES: Ajustes

en: Header
es_ES: Imagen de cabecera

en: Header Image
es_ES: Imagen de cabecera

en: Header Image Placement
es_ES: Imagen de cabecera

en: Header Style
es_ES: Imagen de cabecera

en: Heading
es_ES: Imagen de cabecera

en: Heading (paid) Text
es_ES: Encabezado del correo electrónico (pagado)

en: Heading Font family
es_ES: Error al cargar

en: Heading Text color
es_ES: Color del texto del cuerpo

en: Hello, a note has just been added to your order:
es_ES: Hola, se acaba de añadir una nota a tu pedido:

en: Hi there. You have successfully changed your subscription items on {site_title}. Your new order and subscription details are shown below for your reference:
es_ES: Hola. Se ha completado tu pedido reciente en %s. Los detalles se muestran a continuación para tu referencia:

en: Hi there. Your order on {site_title} has been partially refunded.
es_ES: Hola. Tu pedido del %s ha sido parcialmente reembolsado.

en: Hi there. Your order on {site_title} has been refunded.
es_ES: Hola. Tu pedido del %s ha sido reembolsado.

en: Hi there. Your recent order on {site_title} has been completed. Your order details are shown below for your reference:
es_ES: Hola. Se ha completado tu pedido reciente en %s. Los detalles se muestran a continuación para tu referencia:

en: Hi there. Your subscription renewal order with {site_title} has been completed. Your order details are shown below for your reference:
es_ES: Hola. Se ha completado tu pedido reciente en %s. Los detalles se muestran a continuación para tu referencia:

en: Image Align
es_ES: URL de la imagen

en: Image Max Width
es_ES: Datos de la imagen.

en: Import
es_ES: Importar

en: Import Export
es_ES: Importa productos

en: Invoice for order {order_number}
es_ES: Recibo del pedido {order_number}

en: Italic
es_ES: Italia

en: Left
es_ES: Izquierda

en: Light
es_ES: Derecha

en: Line Height
es_ES: Altura

en: Load Template
es_ES: Plantillas

en: Make "Pay for this Order" a button
es_ES: Pagar este pedido

en: Make "reset your password" a button
es_ES: Haz clic aquí para restablecer tu contraseña

en: Mockup Order
es_ES: Tu pedido

en: N/A
es_ES: N/D

en: Never
es_ES: Nunca

en: New Subscription Details
es_ES: Suscripciones

en: New customer order
es_ES: Nuevo pedido de un cliente

en: None
es_ES: Ninguno

en: Note added to your {site_title} membership
es_ES: Nota añadida a tu pedido en {site_title} del {order_date}

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
es_ES: Nota añadida a tu pedido en {site_title} del {order_date}

en: Note:
es_ES: Aviso:

en: Open Woocommerce Email Designer
es_ES: Extensiones de WooCommerce

en: Order #%s
es_ES: Pedido #%s

en: Order Details
es_ES: Detalles del pedido

en: Order Items
es_ES: Notas del pedido

en: Order Note
es_ES: Nota de pedido.

en: Order Table Background Odd Row Color
es_ES: Color de fondo del cuerpo

en: Order Table Background color
es_ES: Color de fondo del cuerpo

en: Order Table Style
es_ES: Pedido eliminado

en: Order date:
es_ES: Fecha del pedido:

en: Order number: %s
es_ES: Número de pedido: %s

en: Order {order_number} details
es_ES: Información del pedido {order_number}

en: Partial refund Heading Text
es_ES: Encabezado del correo electrónico de reembolso parcial

en: Partial refund subject
es_ES: Motivo del reembolso parcial

en: Password reset for {site_title}
es_ES: Restablecer contraseña en {site_title}

en: Password reset instructions
es_ES: Instrucciones para restablecer la contraseña

en: Pay for this order
es_ES: Pagar este pedido

en: Payment for order {order_number} from {customer_full_name} has failed. The order was as follows:
es_ES: El pago del pedido #%1$s de %2$s ha fallado. El pedido era el siguiente:

en: Please choose a file to import.
es_ES: Por favor, elige algún artículo.

en: Prebuilt Templates
es_ES: Plantillas

en: Preview Order
es_ES: Vista previa

en: Price
es_ES: Precio

en: Product
es_ES: Producto

en: Product Image Option
es_ES: Imágenes de producto

en: Quantity
es_ES: Cantidad

en: Quantity:
es_ES: Cantidad

en: Recipient(s)
es_ES: Destinatario(s)

en: Reset
es_ES: Restablecer

en: Right
es_ES: Derecha

en: Save
es_ES: Guardar

en: Saved
es_ES: Guardar

en: Send Email
es_ES: Correo electrónico

en: Send Preview Email
es_ES: Correo electrónico de quien valora.

en: Shipping Address
es_ES: Dirección de envío

en: Shipping address
es_ES: Dirección de envío

en: Show
es_ES: Mostrar

en: Subject (paid) Text
es_ES: Asunto (pagado)

en: Subject Text
es_ES: Asunto

en: Subscription
es_ES: Suscripciones

en: Subscription Cancelled
es_ES: Suscripción: sin límite

en: Subscription Information:
es_ES: Información adicional

en: Subtitle Settings
es_ES: Revisar ajustes

en: Telephone:
es_ES: Teleorman

en: Template_load
es_ES: Plantillas

en: Text Color
es_ES: Color del texto del cuerpo

en: Text Copy
es_ES: Copiar

en: Text align
es_ES: Página siguiente

en: Thank you for your order
es_ES: Gracias por tu pedido

en: Thanks for creating an account on {site_title}. Your username is {customer_username}
es_ES: Gracias por crear una cuenta en %1$s. Tu nombre de usuario es %2$s

en: Thanks for shopping with us
es_ES: Activar para métodos de envío

en: The order {order_number} from {customer_full_name} has been cancelled. The order was as follows:
es_ES: El pedido #%1$s de %2$s ha sido cancelado. El pedido fue el siguiente:

en: Title
es_ES: Título

en: Top Padding
es_ES: Página de la tienda

en: Top and Bottom Padding
es_ES: Seguir comprando

en: Upload Image
es_ES: Subir una imagen

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When Cancelled
es_ES: Cancelado

[ctx: Used in email notification]
en: Subscription %1$s#%2$s%3$s
es_ES: Suscripciones

en: Warning: most email clients do not yet support this.
es_ES: Los métodos de envío no se pueden enviar a la papelera.

en: Welcome to {site_title}
es_ES: Bienvenido a {site_title}

en: WooCommerce Emails
es_ES: Páginas de WooCommerce

en: Woocommerce Email Designer
es_ES: Extensiones de WooCommerce

en: Woocommerce Emails
es_ES: Páginas de WooCommerce

en: You can access your account area to view your orders and change your password here: %s.
es_ES: Puedes acceder a tu cuenta para ver tus pedidos y cambiar tu contraseña aquí: %s.

en: You have received a subscription renewal order from {customer_full_name}. Their order is as follows:
es_ES: Has recibido un pedido de %s. El pedido es este:

en: You have received an order from {customer_full_name}. The order is as follows:
es_ES: Has recibido un pedido de %s. El pedido es este:

en: Your account on {site_title}
es_ES: Tu cuenta en {site_title}

en: Your order details
es_ES: Detalles de tu pedido

en: Your order has been partially refunded
es_ES: Tu pedido ha sido reembolsado parcialmente

en: Your order has been received and is now being processed. Your order details are shown below for your reference:
es_ES: Tu pedido se ha recibido y se está procesando. Para tu información, los detalles del pedido son los siguientes.

en: Your order is complete
es_ES: El pedido se ha completado

en: Your order is on-hold until we confirm payment has been received. Your order details are shown below for your reference:
es_ES: Tu pedido está a la espera hasta que confirmemos que el pago se ha recibido. Los detalles de tu pedido se muestran debajo como referencia:

en: Your password has been automatically generated: %s
es_ES: Tu contraseña se ha generado automáticamente: %s

en: Your subscription renewal order has been received and is now being processed. Your order details are shown below for your reference:
es_ES: Tu pedido se ha recibido y se está procesando. Para tu información, los detalles del pedido son los siguientes.

en: Your {site_title} membership has expired
es_ES: Tu pedido en {site_title} del {order_date} ha sido reembolsado

en: Your {site_title} membership is now active!
es_ES: Tu pedido en {site_title} del {order_date}

en: Your {site_title} order from {order_date}
es_ES: Tu pedido en {site_title} del {order_date}

en: Your {site_title} order from {order_date} has been partially refunded
es_ES: Tu pedido en {site_title} del {order_date} ha sido parcialmente reembolsado

en: Your {site_title} order from {order_date} has been refunded
es_ES: Tu pedido en {site_title} del {order_date} ha sido reembolsado

en: Your {site_title} order from {order_date} is complete
es_ES: Se ha completado tu pedido en {site_title} del {order_date}.

en: Your {site_title} order is now delivered
es_ES: Tu pedido en {site_title} del {order_date}

en: Your {site_title} order receipt from {order_date}
es_ES: Recibo de tu pedido en {site_title} del {order_date}

en: [{site_title}] Cancelled order ({order_number})
es_ES: [{site_title}] - Cancelada la orden ({order_number})

en: [{site_title}] Failed order ({order_number})
es_ES: [{site_title}] Pedido fallido ({order_number})

en: [{site_title}] New customer order ({order_number}) - {order_date}
es_ES: [{site_title}] Nuevo pedido ({order_number}) - {order_date}

en: [{site_title}] Subscription Cancelled
es_ES: Suscripción de por vida

en: dashed
es_ES: Borrado

en: dotted
es_ES: Mayotte

en: hidden
es_ES: Oculto

en: none
es_ES: Pordenone

[ctx: table heading]
en: End Date
es_ES: Fecha del pedido

[ctx: table heading]
en: Last Order Date
es_ES: Fecha del pedido

[ctx: table heading]
en: Price
es_ES: Precio

[ctx: table heading]
en: Start Date
es_ES: Fecha de inicio de la oferta

[ctx: table headings in notification email]
en: Price
es_ES: Precio
